Віртуальний сервер

Лют 17, 2021 Новини

Фізичний сервер володіє такими характеристиками як частота процесора, кількість оперативної пам’яті, дискового простору для зберігання даних. На відміну від звичайного настільного комп’ютера спеціально створений для безперервної роботи і довготривалих високих навантажень.

Постачання електрикою та мережеве з’єднання у сервера зазвичай дублюється – два блоки живлення, кілька мережевих карт і т.д. Навіть якщо операційна система вийде з ладу, адміністратори зможуть віддалено відновити роботу.

Що таке віртуальний сервер

На одному фізичному сервері можна розмістити кілька операційних систем, що працюють одночасно. Кожній з цих операційних систем видається частина ресурсів – віртуальних ядер процесора, гігабайт оперативної пам’яті і дискового простору. Сукупність операційної системи і частини ресурсів буде віртуальним сервером. Віртуальні сервери можуть працювати на різних операційних системах і споживати різну кількість ресурсів не заважаючи роботі один одного. Це рішення дозволяє гнучко розподіляти потужності між завданнями і в меншій мірі залежати від фізичного сервера. Тому оренда віртуального серверу часто може виявитись дость правильним рішенням.

Один віртуальний або фізичний сервер може виконувати одну або кілька завдань – керувати поштою і правами доступу до файлів, телефонією або створювати захищені мережні з’єднання з іншими серверами. Ці функції так само називають сервером. Наприклад: сервер друку, сервер 1С, сервер телефонії, файл-сервер. Часто, кажучи «сервер 1С», мають на увазі фізичний або віртуальний сервер, на якому встановлена ​​однойменна програма.

Чим віртуальний сервер краще фізичного?

  1. Вартість. Не рекомендується поєднувати кілька ролей на одному сервері. Якщо поєднати всі ролі на одному сервері, то при збої однієї ролі можуть постраждати і інші. Купувати під кожну задачу окремий фізичний сервер – вкрай дорогий захід. В інфраструктурі кожен фізичний сервер забезпечує роботу десятків віртуальних.
  2. Надійність. Віртуальний сервер можна скопіювати майже як звичайний файл, його можна перенести на інший фізичний сервер навіть без зупинки роботи. При виході з ладу фізичного сервера, копії віртуальних серверів можуть автоматично запускатися на інших фізичних серверах.
  3. Гнучкість. Віртуальний сервер споживає частину ресурсів фізичного сервера. Виділену віртуального сервера квоту можна легко змінити в лічені хвилини, в той час як фізичний сервер необхідно вимикати, розбирати і додавати ресурси.

Коли варто переносити дані в Дата-Центр на віртуальні сервери:

  • Простої ІТ-систем приносять збитки. Сервіс-провайдери знімуть з Вас турботи про сервери, перезагрузки, збої і оновлення. Ви отримуєте готовий сервіс з мінімальним, позначеним в договорі простоєм. Ризик при цьому легко розрахувати і закласти в бюджет.
  • Вам потрібно перевести капітальні витрати в абонентські (CAPEX -> OPEX). Власне обладнання вимагає уваги, періодичних закупівель, обслуговуючого персоналу і місця для розміщення. У разі закриття тимчасового проекту обладнання потрібно ще й продати. Орендувати віртуальний сервер можна під конкретний проект на будь-який термін і в будь-який момент поміняти виділені ресурси і платити тільки за те, що використовуєш.
  • Устаткування в офісі може бути вкрадено або пошкоджено. У таких випадках безпечніше і надійніше вивести дані за межі офісів компанії. Роботу можна буде продовжити з будь-якого комп’ютера, планшета або телефону, підключеного до інтернету. Ви також можете дізнатися детальніше про всю цю систему.

від webic-admin