Фізичний сервер володіє такими характеристиками як частота процесора, кількість оперативної пам’яті, дискового простору для зберігання даних. На відміну від звичайного настільного комп’ютера спеціально створений для безперервної роботи і довготривалих високих навантажень.
Постачання електрикою та мережеве з’єднання у сервера зазвичай дублюється – два блоки живлення, кілька мережевих карт і т.д. Навіть якщо операційна система вийде з ладу, адміністратори зможуть віддалено відновити роботу.
Що таке віртуальний сервер
На одному фізичному сервері можна розмістити кілька операційних систем, що працюють одночасно. Кожній з цих операційних систем видається частина ресурсів – віртуальних ядер процесора, гігабайт оперативної пам’яті і дискового простору. Сукупність операційної системи і частини ресурсів буде віртуальним сервером. Віртуальні сервери можуть працювати на різних операційних системах і споживати різну кількість ресурсів не заважаючи роботі один одного. Це рішення дозволяє гнучко розподіляти потужності між завданнями і в меншій мірі залежати від фізичного сервера. Тому оренда віртуального серверу часто може виявитись дость правильним рішенням.

Один віртуальний або фізичний сервер може виконувати одну або кілька завдань – керувати поштою і правами доступу до файлів, телефонією або створювати захищені мережні з’єднання з іншими серверами. Ці функції так само називають сервером. Наприклад: сервер друку, сервер 1С, сервер телефонії, файл-сервер. Часто, кажучи «сервер 1С», мають на увазі фізичний або віртуальний сервер, на якому встановлена однойменна програма.
Чим віртуальний сервер краще фізичного?
- Вартість. Не рекомендується поєднувати кілька ролей на одному сервері. Якщо поєднати всі ролі на одному сервері, то при збої однієї ролі можуть постраждати і інші. Купувати під кожну задачу окремий фізичний сервер – вкрай дорогий захід. В інфраструктурі кожен фізичний сервер забезпечує роботу десятків віртуальних.
- Надійність. Віртуальний сервер можна скопіювати майже як звичайний файл, його можна перенести на інший фізичний сервер навіть без зупинки роботи. При виході з ладу фізичного сервера, копії віртуальних серверів можуть автоматично запускатися на інших фізичних серверах.
- Гнучкість. Віртуальний сервер споживає частину ресурсів фізичного сервера. Виділену віртуального сервера квоту можна легко змінити в лічені хвилини, в той час як фізичний сервер необхідно вимикати, розбирати і додавати ресурси.

Коли варто переносити дані в Дата-Центр на віртуальні сервери:
- Простої ІТ-систем приносять збитки. Сервіс-провайдери знімуть з Вас турботи про сервери, перезагрузки, збої і оновлення. Ви отримуєте готовий сервіс з мінімальним, позначеним в договорі простоєм. Ризик при цьому легко розрахувати і закласти в бюджет.
- Вам потрібно перевести капітальні витрати в абонентські (CAPEX -> OPEX). Власне обладнання вимагає уваги, періодичних закупівель, обслуговуючого персоналу і місця для розміщення. У разі закриття тимчасового проекту обладнання потрібно ще й продати. Орендувати віртуальний сервер можна під конкретний проект на будь-який термін і в будь-який момент поміняти виділені ресурси і платити тільки за те, що використовуєш.
- Устаткування в офісі може бути вкрадено або пошкоджено. У таких випадках безпечніше і надійніше вивести дані за межі офісів компанії. Роботу можна буде продовжити з будь-якого комп’ютера, планшета або телефону, підключеного до інтернету. Ви також можете дізнатися детальніше про всю цю систему.