СТАРТ РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕМЛІ

Чер 1, 2021 Новини

З моменту підписання закону щодо вільного продажу сільськогосподарських земель минуло досить часу, щоб навіть пересічні громадяни встигли з ним ознайомитись та належно підготуватись до початку його дії. Для тих українців, які зацікавились цим процесом нещодавно та не мають часу гортати безліч видань для пошуку інформації, ми розмістили найважливіші факти на сайті  https://uub.in.ua/post/VdkrittyarinkuzemlvUkrantaprodazhnaonlaynauktsonah_1, одному з офіційних майданчиків для проведення вітчизняних земельних аукціонів.

Досвід іноземних держав

В економічно розвинених країнах світу, де ринок землі давно і злагоджено працює, громадяни звикли розраховувати на своє право вільного поводження з власними землями. В будь-який час землевласник може виставити на аукціон частково або повністю свої угіддя, а земля всюди коштує немало. Враховуючи те, що кількість земель певного призначення, зокрема сільськогосподарського, обмежена, конкуренція на земельних аукціонах висока.

На іноземних ринках часто практикується приватний обмін земель між фермерами, забудовниками та існуючими землевласниками, але останнім часом більше земель пропонується на продаж через агентів з нерухомості або на аукціоні. 

Зазвичай учасники аукціонів розуміють, що покупка на аукціоні є юридично обов’язковою, тому з’ясовують все, що можна про землю, до початку аукціону. В цьому полягає основна відмінність аукціонів від покупки через агента з нерухомості – покупець не може передумати згодом.

Інтерес до ринку землі стабільно зростає незалежно від її призначення – це земля під будівництво, для інвестування або відпочинку. До того ж майбутні власники розуміють, що треба враховувати безліч факторів. Тому, якщо клієнт хоче придбати землю для дозвілля, наприклад, придбання лісу, він повинен знати, що цей тип землі може коштувати дуже дорого. Також малоймовірно, що буде надано дозвіл на проектування для будівництва в такому місці.

Будь-яку інформацію про ділянки неможливо знайти деінде, лише в спеціалізованих виданнях. Багато даних про землю для продажу на аукціоні можна отримати в каталозі аукціонів, який доступний в Інтернеті за 2-3 тижні до проведення продажу. Орієнтовні ціни можуть змінюватися аж до дня продажу, земля може бути продана до аукціону або може бути вилучена. 

Отримавши каталог, бажаючі повинні якомога швидше заповнити спеціальну форму в аукціоні, підтвердивши тим самим свій інтерес до землі та бути в курсі будь-яких подій.

від webic-admin