Що можна придбати на електронних торгах в Україні

Кві 8, 2021 Новини

Українська ринкова економіка нещодавно перейшла на новий рівень розвитку. Відтепер продаж та оренда державного та комунального майна можливі лише через відкриті електронні торги Прозоро. Це також стосується реалізації лісу.

Ще декілька років тому лісоматеріали в Україні продавалися по прямим схемам на основі домовленості між продавцем та покупцем. Це давало можливість створювати корупційні схеми та продавати ліс за ціною, що значно менша ринкової. Так державна скарбниця втрачала кошти. Але з 2020 року в українському законодавстві вступили в силу зміни, на основі яких значна частина заготовленої сировини повинна продаватися через систему відкритих торгів Прозоро.

Для реєстрації в цій системі потрібно спочатку обрати електронну торгівельну платформу. Однією з таких платформ є УУБ – Українська універсальна біржа, дізнатися про яку можна тут sale.uub.com.ua. Після створення особистого кабінету на сайті цієї біржі буде відкритий доступ до участі в безлічі відкритих аукціонів щодо продажу різноманітного державного майна, в тому числі і деревини. Через систему Прозоро продається та здається в оренду:

  1. нерухомість державної та комунальної власності;
  2. земельні ділянки;
  3. транспортні засоби.

Придбати можна:

  • деревину;
  • майно банкрутів;
  • права на користування надрами;
  • права вимоги за кредитами;
  • металобрухт, тощо.

Також тут є розділ з комерційними торгами. Розглянемо, як відбувається реалізація продукції на цій біржі на прикладі деревини. Державне лісове агентство України продає деревину, які лісові господарства отримують в результаті санітарної обробки лісу. Лісова продукція включає в себе ділову деревину, дрова, технологічну деревину, хворост та інше.

Ділова деревина – це кругляк та колотий матеріал. В свою чергу під технологічною деревиною розуміється сировина, що застосовується в виготовленні предметів побуту чи культурного призначення. Також вона застосовується для створення деревної плитки, тощо. Вся ця деревина, в тому числі хворост та дрова, до недавнього часу реалізовувалася не публічно. Керівники лісових господарств реалізовували деревину на своїх умовах і тільки «своїм», із-за чого держава втрачала кошти. Завдяки введенню відкритих онлайн аукціонів вдалося вивести з тіні понад 20% цього ринку. Ознайомитися з особливостями реалізації деревини в Україні можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/derevyna-drovyana-np-ml-na-majdanchyku-uub.

За проходженням будь-яких торгів в системі Прозоро когут спостерігати представники контролюючих органів та засобів масової інформації. Всі учасники торгів конкурують між собою на абсолютно рівних умовах, так як ніхто не може знати заздалегідь, хто саме стане переможцем. Дані учасників та переможця стануть відомими лише після закінчення аукціону. Це забезпечує чесніть та прозорість торгів. Обраний переможець зможе заключити з продавцем лоту електронний договір, та придбати необхідний товар по запропонованій ціні.

від webic-admin