Продаж земель в системі Прозорро.Продажі

Тра 30, 2021 Новини

Безкоштовний продаж сільськогосподарських земель – це проблема, яка хвилює українське суспільство протягом останніх 20 років. Через рік нас чекають значні зміни. 31 березня Рада України прийняла довгоочікуваний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо циклу сільськогосподарських земель».

Відповідно, з 1 липня 2021 року продаж земель сільськогосподарського призначення остаточно дозволений, однак цей процес матиме ряд обмежень про котрі ви можете дізнатися на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-silgosp-zemli-na-majdanchyku-saleuubcomua/.

Продаж земель сільськогосподарського призначення повинен відбуватися через електронні аукціони ProZorro.Sale

На сьогодні площа сільськогосподарських угідь в Україні становить близько 43 млн. га, що становить 70% від загального земельного фонду нашої країни (понад 60 млн. га). З них близько 79% відводиться під ріллю та багаторічні рослини, 13% – це пасовища, понад 8% – сіножаті. Незважаючи на скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, країні все ще потрібно зробити багато кроків, щоб створити повноцінний ринок землі. Зокрема, упорядкувати дані Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно.

Варто зазначити, що українські ґрунти дуже родючі, і близько половини сільськогосподарських угідь, продаж яких розпочнеться через 15 місяців, – це відібрані чорноземи. З введенням у дію нового закону продажу підлягає 41,5 млн. га сільськогосподарських угідь, з яких понад 10 млн. га належать державі, а 31 млн. га – у приватній власності. Відповідно, близько 7 мільйонів людей-власників акцій зможуть виставити на продаж сільськогосподарські землі – і це кожен шостий українець. На жаль, багато високопоставлених осіб намагатимуться розбагатіти, отримуючи відкати за продаж найкращих ділянок певним людям за найнижчу ціну. Прозорі аукціони ProZorro.Sale допоможуть запобігти корупційним махінаціям при продажу земель сільськогосподарського призначення.

Особливості продажу земель сільськогосподарського призначення на сайті УУБ

Спочатку метою Prozorro.Sales були бойові мистецтва з тіньовими схемами та «підрядниками» у сфері продажу та оренди державної, комунальної та приватної власності. Публічні аукціони, на яких продавались квартири, будинки, виробничі приміщення, легкові та вантажні автомобілі, земельні ділянки під будівництво та багато іншого.

від webic-admin