Групи державних закупівель

Кві 27, 2019 Новини

Державні закупівлі завжди відрізняються своїм масштабом. Адже такі підприємства є досить великими та завжди потребують якісь товари або послуги для безперервного функціонування. Таким чином, право отримання державного замовлення є надзвичайно привабливим для багатьох приватних підприємців. Адже це не лише певний статус, який надають відносини з масштабною державною організацією, а ще й дуже непоганий заробіток та трудові відносини, що можуть продовжуватися досить довго. В наш час таку можливість отримати не так вже й важко, адже державою регламентований обов’язок усіх державних підприємств проводити відкриті тендери щоразу, як їм знадобиться певний товар, послуга або роботи.

Взяти участь у тендері може кожен бажаючий, проте необхідно відповідати деяким вимогам та зібрати повний пакет документів, що засвідчить статус Вашого підприємства. Тендери проводяться на майданчику Prozorro, але щоб взяти в ньому участь, необхідно пройти обов’язкову реєстрацію на певних акредитованих майданчиках, таких як цей tender.uub.com.ua. Доступ до бази даних з усіма тендерами вільний та кожен може попередньо ознайомитися з їх переліком.

Групи тендерів

Всі тендери поділяються на дві великі групи за своїм масштабом – допорогові та надпорогові.

  1. Допорогові – це ті тендери, які стосуються придбання товарів на суму до 200 тисяч гривень або робіт до 1,5 мільйонів гривень. Таким чином, всі тендери, що мають меншу суму автоматично вважаються допороговими. Не дивлячись на те, що навіть тут суми досить великі, серед державних організацій таких тендерів меншість. Це можуть бути закупівлі певних миючих засобів або якихось витратних матеріалів.
  2. Надпорогові, відповідно, мають на меті закупівлю товарів на суму більшу ніж 200 тисяч гривень або робіт від 1,5 мільйонів гривень. Таких тендерів більшість і проводитися вони можуть на будь-який предмет закупівель. Це може бути що завгодно, проте частіше за все можна зустріти тендери пов’язані з будівництвом, ремонтом, наданням якихось значних робіт на довготривалій основі, та і взагалі, тут можна зустріти найрізноманітніші тендери.

Виходячи з цих даних, можна з упевненістю говорити про популярність тендерів серед підприємців, адже це і справді чудова можливість. Більш детально про систему Прозоро можна почитати тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/vse-pro-tendery-prozorro. А нам варто лише додати, що ставши обов’язковою для державних підприємств, ця система принесла чимало користі одразу у декількох напрямках.

Перш за все, це чудовий шанс для пошуку дійсно привабливих замовлень, яким активно користуються підприємці. Тут можна укласти прекрасну угоду та додати до числа своїх клієнтів дійсно велику компанію, що буде справно виплачувати всі гроші, обумовлені контрактом. Якщо взяти до уваги той факт, що переможця обирає система, яка працює без впливу людини, то можна зробити висновок, що шанси у всіх учасників рівні. Перемагає не та компанія у якої більше зв’язків або вищий статус, а та, що зробить найкращу пропозицію. Це сприяє розвитку навіть невеликих бізнес проектів та створює дійсно здорову конкуренцію. Адже щоб отримати замовлення, треба досить сильно постаратися, так як всі учасники в рівних умовах.

Але це не єдиний позитивний момент. Згадати можна також і про те, що це безпосередньо впливає на економію коштів державного бюджету. Якщо раніше багато таких угод проводилися у тіньовому форматі, де частина грошей розходилася по кишенях учасників, тепер такої можливості не має. Угода з мокрими печатками оприлюднюється на сайті Прозоро та кожен може переглянути її. За ці декілька років, що діє закон “Про державні закупівлі”, було збережено кілька десятків мільярдів гривень з державного бюджету.

від webic-admin